Chcielibyśmy zainteresować Państwa inwestycją, którą się zajmujemy.

 

Dom w technologii glinosłombala, technologii tak starej, a jednocześnie tak nowej w naszym kraju, technologii ekologicznej i ekonomicznej – mam nadzieję.

Budujemy dom o konstrukcji drewnianej, podobnej do szkieletowej, może tylko z nieco grubszymi ścianami, które wypełniać będziemy balem słomianym a tynkować gliną. Zwieńczeniem będzie dach z klepki modrzewiowej. Aby tego było mało planujemy aby inwestycja była samowystarczalna: obieg wody z własnym ujęciem – o ile mateczka ziemia odkryje przed nami żyłę, oczyszczalnią oraz małą elektrownią wiatrowo słoneczną.

Ma to być dom modelowy, pokazowy. Ma to być inwestycja, która udowodni iż tak też można budować, iż tak jest lepiej, taniej, ekonomiczniej, po prostu optymalnie.

 

Jest to więc ciekawy moment na przetestowanie swoich produktów w nowym środowisku budowlanym, pochwalenia się nimi wśród szerokiego grona ludzi, dzięki użyczeniu nam sprzętu czy materiałów.

Jest to też dobry poligon doświadczalny, motywujący do prowadzenia badań czy doświadczeń. Niewyczerpana skarbnica tematów prac naukowych od magistra po profesurę.

Jest to też podstawą do zdobycia doświadczenia w budowie tak innej niż wszystkie. Pomagając nam w pracach budowlanych, użyczając swej siły czy też wiedzy i doświadczenia.

 

Jest to też wspaniała okazja dla ludzi identyfikujących się z naszą inicjatywą i chcących mieć swój wkład, lecz w żaden inny sposób jak tylko finansowy, czy to przekazując drobną „cegiełkę”, czy też sponsorując (czytaj: firmując) całą inwestycję.

To inwestycja modelowa, mająca służyć nam, ale również innym wskazująca jak można ekologicznie budować, żyć w zgodzie z naturą wykorzystując jej potencjał.

 

Nasz dom będzie otwarty dla gości, ciekawskich, ekologów, ludzi z pasją, turystów, dlatego zapraszamy do współtworzenia razem z nami tego przedsięwzięcia

 

  Jeśli byliby Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy prosimy o kontakt

 

Anna i Maciej Kusz

amkusz@poczta.onet.pl

tel.  608 49 21 43